Deník Metro rozšiřuje své regionální zpravodajství v tisku i na webu a významně zvyšuje svůj náklad

  10:17

Deník zdarma Metro z portfolia mediální skupiny MAFRA, který je dlouhodobě nejčtenějším deníkem v Praze a okolí, ještě více posílí svoji přítomnost v regionech a zároveň zvýší svůj tištěný náklad. Od 26. dubna 2024 bude každý týden v pátek vycházet s rozšířeným tištěným vydáním. Nově bude čtenářům k dispozici na dalších 2 200 distribučních místech v 950 městech a obcích „převzatých“ po týdeníku 5plus2. Celkový páteční náklad deníku Metro bude činit přibližně 450 tisíc kusů a bude distribuován celkem na 2 850 místech v 1 600 městech a obcích České republiky. Metro se tak zařadí mezi největší tištěné deníky na domácím trhu.

Novinkou je rozjezd regionálního zpravodajství také na portálu metro.cz. Čtenáři zde denně najdou aktuální zpravodajství ze svých okresů. Stačí v navigaci menu vyhledat příslušný kraj a v následně rozbalené mapě kliknout na příslušný okres.

„Jsme rádi, že můžeme oznámit tuto novou etapu v rozvoji deníku Metro. Posílení v regionech, zvýšení tištěného nákladu a přelomové změny na webu metro.cz nám umožní poskytovat čtenářům po celé republice ještě lepší servis v podobě komplexnějšího a bohatšího zpravodajství. Naše čtenářská obec bude teď skutečně obrovská,“ uvedl Petr Holeček, šéfredaktor deníku Metro.

Díky rozšíření regionálního zpravodajství bude mít Metro možnost poskytovat ještě více exkluzivních reportáží, analýz a rozhovorů, které budou zároveň doprovázeny zpravodajstvím z celé ČR, zábavou ve formě křížovek a nabídkou společenských, kulturních a sportovních událostí.

Pro deník Metro, který v květnu 2023 změnil svou vizáž a nabídl nové lifestylové, společenské a kulturní rubriky, tato expanze představuje důležitý milník a zároveň potvrzuje jeho přední postavení mezi tištěnými deníky v ČR. Podle dat z posledního výzkumu čtenosti Media projekt za 1. až 4. čtvrtletí 2023 je celostátní čtenost deníku Metro 295 tisíc čtenářů na vydání, z toho samotná Praha bez okresů Praha-Východ a Praha-Západ vykazuje 202 tisíc čtenářů na vydání. V Praze se deník stal velmi populární a doslova fanouškovskou platformou, skrze kterou čtenáři komunikují se samotným městem i mezi sebou navzájem.

Deník Metro i s rozšířeným obsahem a zvýšeným nákladem nadále zůstává všem čtenářům k dispozici zdarma.