Deník Metro mění tvář - nabídne titulní stranu v novém hávu, více rubrik, příběhů a svěží grafiku

  9:45

Deník Metro z portfolia mediální skupiny MAFRA po mnoha letech mění svou tvář. Nová grafická podoba tohoto nejčtenějšího deníku zdarma (a zároveň v Praze a okolí) přináší nejen více obrazovou a vzdušnou titulní stranu po vzoru světové produkce, ale také nové zajímavé rubriky a více grafických prvků. Atraktivnější design je zároveň odrazem nového směřování deníku Metro. V souladu s aktuálními trendy čtenářského chování bude více orientován na publicistiku, příběhy, rozhovory a lifestylová témata. První číslo v novém hávu vychází už dnes, ve středu 10. května 2023.

Nová podoba deníku Metro je výsledkem dlouhodobého výzkumu a analýzy trhu. „Reagujeme na změny ve čtenářském chování a posouváme Metro směrem k modernějšímu, svěžímu a lifestylovějšímu zpravodajství,“ říká šéfredaktor deníku Metro Petr Holeček. „Trend gratis deníků je ve světě podobný – čtenáři jsou zahlceni přemírou informací, nemá smysl kopírovat obsah internetu, který jim je k dispozici ihned. Hledají unikátní čtení, přidanou hodnotu, kterou jinde nenajdou. Chceme proto čtenářům Metra nabízet vybrané zprávy přesně pro ně. Máme štěstí, že naši čtenáři za ta léta vytvořili zejména v Praze jakýsi VIP klub, který ví, co se kde šustne a hned nám dává vědět. Chceme toto unikátní společenství čtenářů ještě více ukotvit v tom, že jim nabídneme exkluzivní obsah. A zdarma,“ dodává Petr Holeček.

Rubriky uvnitř nového deníku Metro doznaly změn. V pražském vydání sice bude nadále hodně prostoru na předních stranách věnováno hlavnímu městu, společná rubrika NEWS však obsahuje zprávy z domova i ze světa. FRAJER nabídne rozhovory a profily zajímavých lidí, YOUNG zase dá prostor mladé generaci a jejím názorům. Vedle KULTURY vznikla rubrika POPCORN, která bude jakýmsi radarem stále populárnějších streamingových služeb, ale také sociálních sítí.

Podle posledních výsledků průzkumu čtenosti Media Projekt (za 1. až 4. čtvrtletí 2022) je celková čtenost deníku Metro 321 tisíc čtenářů denně po celé ČR, přičemž jen v Praze a okolí osloví 197 tisíc lidí denně.