Dějiny i objevy starověkého Egypta ožijí v novém seriálu iDNES.cz a deníku MF DNES „100 let české egyptologie“

  11:13aktualizováno  11:16

U příležitosti stého výročí české egyptologie připravil zpravodajský portál iDNES.cz ve spolupráci s deníkem MF DNES mediální skupiny MAFRA dvanáctidílný seriál věnovaný práci, nejvýznamnějším nálezům a objevům i zajímavým příběhům českých egyptologů, kteří ve svém oboru patří mezi nejuznávanější experty na světě. Úvodní díl najdou čtenáři už v dnešním vydání (25. 1.) deníku MF DNES a v online podobě na stránkách iDNES.cz.

Jednotlivé díly seriálu budou vycházet každý měsíc po celý rok 2019. Čtenáře postupně provedou začátky práce egyptologů před mnoha desetiletími, představí jejich dosavadní nejvýznamnější objevy v zajímavých lokalitách Egypta, včetně kdysi opomíjené a dnes velmi ceněné oblasti Abúsír, přinesou zajímavé příběhy egyptologů a mimo jiné také poodhalí, jakým nebezpečím v terénu musí čelit.

Celý seriál pak v závěrečném prosincovém dílu završí rozhovor s ředitelem Českého egyptologického ústavu Miroslavem Bártou, který se mimo jiné ohlédne za uplynulými sto lety a nastíní budoucnost oboru.