Čtenáři iDNES.cz volili Jarní autonovinku roku: Hvězdou virtuálního Autosalonu iDNES.cz je elektrická Škoda

  10:34

První ročník virtuálního Autosalonu iDNES.cz se otevřel v polovině března a v online prostředí představil nejen nejnovější modely. O hlasy čtenářů se automobilové novinky ucházely v anketě o Jarní autonovinku roku 2021. A jejich volba má jednoznačného vítěze, kterým je elektromobil Škoda Enyaq iV. Virtuální Autosalon iDNES.cz doprovodila také soutěž o zajímavé ceny, z nichž se může radovat 23 čtenářů.

„Specifický rok 2020 znamenal konec autosalonů v jejich původní podobě. Koronavirová pandemie urychlila rozmach online prezentací a nových způsobů oslovování publika. Virtuální Autosalon iDNES.cz na tento trend reaguje. V online prostředí představujeme stejně jako na autosalonu nové modely a koncepty aut budoucnosti. Velmi nás těší zájem čtenářů a rádi si podobný projekt zopakujeme,“ hodnotí jarní akci šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová.

Soutěž o nejatraktivnější nový vůz byla vrcholem prvního ročníku virtuálního Autosalonu iDNES.cz. Druhé místo dle hlasování čtenářů iDNES.cz obsadil rovněž bateriový vůz - Audi e-tron GT, na třetí příčce skončila nová generace Mercedesu třídy C. Výběr finalistů provedla redakce Auto.iDNES.cz s ohledem na atraktivitu, relevanci, důležitost modelů s přihlédnutím k jejich pozici na českém trhu a jejich předpokládanému uvedení do prodeje.

Výsledkům letošního virtuálního Autosalonu iDNES.cz se věnuje také aktuální vydání pořadu Rozstřel na iDNES.tv, jehož hostem byl Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení automobilky Škoda Auto.

Škoda Enyaq iV vstoupí v květnu naplno do prodeje. Výsledky čtenářské ankety iDNES.cz jsou pro nás potvrzením, že první výhradně bateriový model značky přijíždí v pravou chvíli a je o něj zájem. Předpokládáme, že v letošním roce na českém trhu prodáme jeden až dva tisíce těchto elektromobilů vyráběných v Mladé Boleslavi,“ uvedl k výsledkům ankety Jiří Maláček.