Čtenáři iDNES.cz volí v anketě Biatlonista roku svého vítěze i nejsilnější moment sezony

  13:33aktualizováno  13:33

Slavnostní vyhlášení Biatlonisty roku i letos doplní doprovodné ankety čtenářů zpravodajského portálu iDNES.cz mediální skupiny MAFRA, který je spolu s deníkem MF DNES dlouholetým partnerem českého biatlonu. Vlastního biatlonového krále či královnu mohou čtenáři vybírat až do 28. května a zároveň mají možnost volit také nejsilnější událost uplynulé sezony.

V anketě o nejlepšího biatlonistu sezony podle čtenářů iDNES.cz se o hlasy ucházejí Markéta Davidová, Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec a Veronika Vítková.

Nejsilnější událost sezony pak vzejde z následujících momentů: čtvrté místo mužské štafety na mistrovství světa v Östersundu, premiérové vítězství Markéty Davidové ve Světovém poháru, první stupně vítězů Markéty Davidové ve Světovém poháru, strhující atmosféra v Novém Městě na Moravě a třetí místo ženské štafety v Oberhofu.

V předchozích ročnících přišly do anket iDNES.cz tisíce hlasů. A věříme, že čtenáře zaujmou i tentokrát, byť letos nebyla olympijská sezona. I tak mohou fanoušci vybírat z velmi silných osobních příběhů a zajímavých momentů,“ říká Ondřej Trunečka, vedoucí sportovní redakce iDNES.cz a MF DNES.

Hlasování v obou anketách iDNES.cz se uzavře v úterý 28. května ve 23 hodin a výsledky budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru, který se uskuteční 30. května v Národním domě na pražských Vinohradech.