Čtenáři iDNES.cz v anketě o televizní ceny už posedmé vyberou nejlepší seriály, filmy a zábavné pořady

  11:06

Na portálu iDNES.czmediální skupiny MAFRA dnes startuje už sedmý ročník populárních televizních cen. Čtenáři opět vyberou nejlepší český i zahraniční seriál, zábavný pořad či reality show, dokumentární cyklus, televizní film, minisérii či pohádku, které v roce 2021 zhlédli na obrazovce. Hlasovat v pěti kategoriích mohou postupně od pondělí 17. ledna do půlnoci v neděli 23. ledna. Výsledky budou oznámeny v úterý 25. ledna a završí je udělení redakční ceny pro televizní osobnost roku, která bude hostem pořadu Rozstřel na videoportálu iDNES.tv.

Televizní ceny portálu iDNES.cz mají tradici a je nám ctí vyzdvihnout nejen nejlepší počiny roku, ale také ocenit osobnost, která se o to zasloužila,“ říká vedoucí zpravodajství iDNES.cz Matyáš Kaiser. Cenu pro televizní osobnost roku, kterou tradičně uděluje redakce iDNES.cz, v předchozích ročnících převzali moderátor Leoš Mareš (Bojovník roku 2015), herec Jan Cina (Dříč roku 2016), režisér Jiří Strach (Pohádkář roku 2017), herečka Martha Issová (Herečka roku 2018), textař a scénárista Ondřej Hübl (Autor roku 2019) a herec Štěpán Kozub (Světlonoš roku 2020).

Výběr pro jednotlivé kategorie měla v režii opět filmová a televizní kritička Mirka Spáčilová. Teď je na čtenářích, který pořad či seriál nakonec vyberou jako jejich nejoblíbenější,“ dodává Kaiser.

„Uplynulou sezonu charakterizuje další posilování streamovacích služeb, počínaje přílivem zahraničních seriálů a konče originální výrobou titulů přímo a pouze pro digitální platformy, které se rozvíjejí napříč všemi tradičními stanicemi,“ říká k anketě filmová a televizní kritička Mirka Spáčilová z redakce iDNES.cz.

Vedle tradiční televizní obrazovky tak redakce iDNES.cz do nominací zařadila i několik pořadů, které se objevily na digitálních platformách od Netflixu po Voyo, jejichž obliba během koronavirové éry nadále posiluje.

Další informace k anketě o televizní ceny iDNES.cz najdete zde: idnes.cz/televizniceny