Čtenáři iDNES.cz už popáté rozdají ceny televizním seriálům, filmům a zábavným pořadům

  15:42

Na portálu iDNES.czmediální skupiny MAFRA příští týden startuje pátý ročník televizních cen. Čtenáři vyberou nejlepší český i zahraniční seriál, zábavný pořad či reality show, dokumentární cyklus, televizní film, minisérii či pohádku, které v roce 2019 viděli na obrazovkách. Hlasovat v pěti kategoriích mohou postupně od pondělí 20. ledna do půlnoci 26. ledna. Výsledky budou známy v úterý 28. ledna.

Ačkoli se nadále daří hlavně krimiseriálům, loňský rok přinesl zajímavou změnu, posílily totiž komedie,“ říká filmová kritička a vedoucí kulturní rubriky portálu iDNES.cz a deníku MF DNES Mirka Spáčilová. „Vyloženým šlágrem přesahujícím půdorys obrazovky se stal zejména satirický Most!, zájem vzbudila také Zkáza Dejvického divadla. A znovu se dala vysledovat sílící pozice dokumentů.“

Vyhlášení výsledků završí udělení redakční ceny pro televizní osobnost roku. V předchozích ročnících cenu pro osobnost převzali moderátor Leoš Mareš (Bojovník roku 2015), herec Jan Cina (Dříč roku 2016), režisér Jiří Strach (Pohádkář roku 2017) a Martha Issová (Herečka roku 2018).

Držitel ocenění pro televizní osobnost roku 2019 bude hostem pořadu Rozstřel na videoportálu iDNES.tv.