Čtenáři iDNES.cz už počtvrté rozdají ceny televizním seriálům, filmům a zábavným pořadům

  12:44aktualizováno  12:44

Na portálu iDNES.cz mediální skupiny MAFRA příští týden startuje čtvrtý ročník televizních cen. Čtenáři vyberou nejlepší český seriál, zábavný pořad, reality show, dokumentární cyklus, televizní film či pohádku, které v roce 2018 viděli na obrazovkách. Hlasovat v pěti kategoriích mohou postupně od pondělí 14. ledna do půlnoci 21. ledna. Výsledky budou známy v úterý 22. ledna.

V přehledu loňských novinek se dá vysledovat několik zajímavých změn,“ říká filmová kritička a vedoucí kulturní rubriky portálu iDNES.cz a deníku MF DNES Mirka Spáčilová. „Jednak přibylo seriálů, které se odklonily od stále převažujícího žánru krimi, jednak přibylo historických látek či děl založených na skutečných událostech. A stále větší diváckou oblibu si získávají dokumentární série.“

Vyhlášení výsledků završí udělení redakční ceny pro televizní osobnost roku. V předchozích ročnících cenu pro osobnost převzali moderátor Leoš Mareš (Bojovník roku 2015), herec Jan Cina (Dříč roku 2016) a režisér Jiří Strach (Pohádkář roku 2017).Držitelé ocenění pro televizní osobnost roku 2018 budou vyzpovídáni v kulturním magazínu Za scénou na videoportálu iDNES.tv.