Čtenáři iDNES.cz pomohli splnit největší přání malé Lili, dostane bionické ruce. Vánoční sbírka na iDNES.cz aktuálně vynesla více než 2 miliony korun a pomáhat bude dál

  10:00

V charitativní Vánoční sbírce, kterou v závěru roku tradičně už několik let pořádá redakce iDNES.cz mediální skupiny MAFRA spolu s Nadací AGROFERT a Kontem Bariéry, se za pouhých deset dní od vyhlášení podařilo vybrat neuvěřitelných 2 236 099 korun. To je o sedm set tisíc víc, než byla cílová částka sbírky. Díky obrovské podpoře čtenářů iDNES.cz tak bude možné přispět sedmileté Lilien nejen na bionické protézy, které jí přinesou výraznou úlevu v každodenním životě, ale i na ostatní nezbytné potřeby a náklady spojené s dalším vývojem holčičky.

Celý příběh malé Lilien naleznete zde: www.idnes.cz/sbirka

„Zbylé peníze necháme na účtu a vytvoříme Fond Lili,“ uvedla Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77 – Konta Bariéry s tím, že dárci budou mít možnost statečné Lili dále přispívat. „Peníze využijeme na všechno, s čím se holčička a její rodina budou potýkat, co budou potřebovat, mimo jiné i nutné úpravy protéz vyvolané růstem či náročné rehabilitace.“

„Letošní sbírka překonala všechny naše představy a očekávání. Děkuji všem dárcům, kteří Lili podpořili a svými příspěvky jasně dokázali, že ani v této složité době nechybí chuť pomáhat. A to je ta nejlepší zpráva,“ vzkázala čtenářům iDNES.cz Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace AGROFERT.

„Děkuji všem našim čtenářům, kteří pomohli. Mám velkou radost, že jsme opět mohli být prostředníky splněného snu a že jsme umožnili Lilien posunout se do nové životní etapy. Přeju jí i celé rodině pevné zdraví a další splněná přání,“ řekla k výsledku sbírky Naděžda Petrová, šéfredaktorka zpravodajského portálu iDNES.cz.