Čtenáři iDNES.cz pomohli Jakubovi po vážné autonehodě, pořízení potřebných pomůcek mu ulehčí návrat do života. Vánoční sbírka na iDNES.cz vynesla více než 134 tisíc korun

  11:07

V charitativní Vánoční sbírce, kterou na přelomu roku tradičně už několik let pořádá redakce iDNES.cz mediální skupiny MAFRA spolu s Nadací AGROFERT a Kontem Bariéry, se podařilo vybrat celkem 134 209 korun. Díky podpoře čtenářů iDNES.cz, kteří i v současné ekonomicky nestabilní době projevili solidaritu, tak bude možné pětadvacetiletému Jakubovi přispět nejen na pořízení potřebných pomůcek, které mu pomohou překonávat překážky každodenního života na vozíku, ale i na nezbytnou rehabilitaci pro zlepšení fyzické kondice. Bude tak moci opět vyrážet s rodinou a přáteli na výlety, a také zase začít sportovat.

Celý příběh Jakuba naleznete zde: iDNES.cz/jakub

Za prostředky z Vánoční sbírky iDNES.cz si Jakub bude moci pořídit přídavný pohon k vozíku od firmy Hurt za 64 900 korun, který mu pomůže překonávat dlouhé vzdálenosti i kopce v Luži a umožní mu také delší rodinné výlety. Dále si pořídí HomeGym na domácí cvičení za 26 451 korun, který je potřebný pro jeho rehabilitace, a pomohou mu také speciální obruče na mechanický vozík v ceně 5 046 korun. Zbývající sumu vybranou nad pořizovací ceny těchto pomůcek využije Jakub na tolik potřebnou rehabilitaci.

„Velmi si vážím toho, že i v této nelehké době jsme ochotni pomoci lidem, ke kterým nebyl osud zrovna štědrý,“ říká Naděžda Petrová, šéfredaktorka zpravodajského portálu iDNES.cz a dodává: „Děkuji všem čtenářům, kteří Jakubovi přispěli a jemu samotnému i jeho rodině přeji hodně sil.“

„Děkuji všem dárcům, kteří si příběh Jakuba přečetli a rozhodli se ho na nelehké životní cestě podpořit. Je to jasný důkaz, že ani tato složitá doba nevzala lidem chuť pomáhat. A to je, nejen na počátku nového roku, pro nás všechny ta nejlepší zpráva,“ vzkázala čtenářům iDNES.cz Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace AGROFERT.

„Mám z toho velkou radost a všem dárcům moc děkuji. Vždycky mě překvapí, kolik lidí se k Vánoční sbírce na iDNES.cz přidá a kromě svých blízkých obdaruje ještě někoho dalšího, kdo to potřebuje. Letos to bylo 235 lidí, kteří Jakubovi poslali pod stromeček každý v průměru přes 500 korun, dohromady to bylo 134 209 korun,“ říká Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77 – Konta Bariéry.