Časopis Cosmopolitan z portfolia mediální skupiny MAFRA v červenci dosáhl letos nejvyššího prodaného nákladu

  14:34

Časopis Cosmopolitan, nejčtenější tištěný měsíčník pro mladou ženu na světě, podle aktuálně zveřejněných údajů Kanceláře ověřování nákladů tisku ABC ČR v červenci zaznamenal svůj letos dosud nejvyšší prodaný náklad, když přesáhl hranici 23 tisíc kusů (23 060). Čtenost tohoto měsíčníku životního stylu pro ženy podle výsledků národního výzkumu čtenosti Media projekt za 1. pololetí 2020 vzrostla na 118 tisíc čtenářek a čtenářů.

U červencového Cosmopolitanu, kde byla na titulní straně Sarah Hyland, hvězda seriálu Taková moderní rodinka, jsme zaznamenali letošní rekordní prodej. V časopise byly publikovány výsledky prestižní soutěže Cosmo Beauty Awards o nejlepší kosmetiku na českém trhu. Letos poprvé jsme v soutěži otevřeli kategorii eko friendly kosmetických produktů. Červencové číslo vyšlo s dárkem na titulce, a to eko friendly bezobalovými kosmetickými přípravky Henkel. Vysoký prodej tohoto vydání nás přesvědčuje, že témata eko friendly kosmetiky a sustainable módy dokonale oslovují naši cílovou skupinu,” řekla k výsledkům Sabrina Karasová, šéfredaktorka titulu.

Časopis Cosmopolitan letos představil novou koncepci, kdy svým obsahem a grafikou cílí na novou generaci čtenářek z řad mileniálek.


Zdroje:

Kancelář ABC ČR 07/2020

Media projekt, Unie vydavatelů – ASMEA, Median – STEM/MARK, data za 1. a 2. čtvrtletí 2020