Být, či (ne)bít? S přípravou na Přijímačky pomůže nový seriál deníku Lidové noviny

  9:58aktualizováno  9:58

Deník Lidové noviny mediální skupiny MAFRA ve spolupráci se zkušenými lektory projektu Zkoušky nanečisto pro své čtenáře a zejména pro jejich děti a vnoučata, žáky pátých a devátých tříd základních škol­, opět připravil komplexní přípravu k letošním příjímacím zkouškám CERMAT na střední školy. Seriál Přijímačky ve třiceti lekcích pomůže s vysvětlením záludností českého pravopisu i s matematickými poučkami včetně velkých opakovacích testů. První díl s bonusem navíc vyjde už v pátek 25. ledna.

Seriál Přijímačky čtenáře postupně provede základním učivem - nejdůležitějšími tématy z českého jazyka a matematiky, která jsou nejčastější a nezbytnou součástí přijímacích zkoušek na střední školy.

Hned na úvod Lidové noviny připravily pro budoucí studenty také praktický dárek: v pátek 25. ledna bude součástí novin i „tahák“ ke zkouškám z matematiky v podobě vloženého listu se základními početními pojmy, vzorci a operacemi s čísly, přehledně zpracovanými jak pro žáky pátých, tak devátých tříd základních škol.

Ověřit si své znalosti mohou v rozsáhlém vstupním testu obsahujícím základní typy příkladů a otázek, které se u přijímacích zkoušek nepochybně objeví. Na pátek 25. ledna je připraven test z matematiky, v sobotu 26. ledna bude k dispozici test z českého jazyka.

Po vysvětlení veškeré látky a třítýdenní přestávce se v pátek 22. března seriál na stánky vrátí s velkými opakovacími testy „na poslední chvíli“. Závěrečný díl pak vyjde ve čtvrtek 11. dubna, tedy den před prvním termínem přijímacích zkoušek na střední školy.