Aukce kalendáře Pirelli na iDNES.cz vynesla 183 tisíc korun na charitu. Pomohou při léčbě onkologických pacientů

  11:50

Jednadvacátá charitativní aukce prestižního kalendáře Pirelli, kterou pod záštitou Nadace AGROFERT ve středu 8. prosince 2021 uspořádal portál iDNES.cz, vynesla 183 tisíc korun. Vítěz aukce získal nápadité vydání pro rok 2022 s obalem jako na dlouhohrající desku, v němž rocker a fotograf Bryan Adams vzdává hold hudebním turné. Výtěžek z aukce doplní příspěvkem do celkové sumy 340 tisíc korun Nadace AGROFERT a celá částka půjde již tradičně na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně. Bude využita k nákupu aplikačních křesel pro chemoterapii do nového stacionáře.

„Těší nás, že ani v této mimořádné době nechyběla vůle všech zúčastněných pomáhat dobré věci. Velké díky vítězi i ostatním, kteří se do letošní aukce aktivně zapojili a společnými silami přispěli k hezkému výsledku,“ uvedla Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA pro Českou a Slovenskou republiku.

„Částku doplníme do 340 tisíc korun, aby finance stačily na nákup dvou aplikačních křesel. Jsme velmi rádi, že i letos aukce pomůže, zcela konkrétním způsobem, lepší péči o onkologické pacienty,“ dodala Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace AGROFERT.

Díky aukcím tohoto prestižního kalendáře na portálu iDNES.cz se pro onkologicky nemocné dosud podařilo vybrat už více než 4,7 milionu korun. Historicky rekordní výtěžek zatím stále drží vydání kalendáře pro rok 2007, za nějž vítěz v aukci zaplatil 501 tisíc korun.