Aukce jubilejního 50. vydání kultovního kalendáře Pirelli na iDNES.cz vynesla 200 tisíc korun na charitu. Systém pro ohřev pacientů během operací zajistí teplotní komfort a lepší rekonvalescenci.

  9:28

Třiadvacátá charitativní aukce prestižního kalendáře Pirelli, kterou ve čtvrtek 7. prosince 2023 uspořádal portál iDNES.cz, v napínavém finále vynesla 200 tisíc korun. Výtěžek z aukce půjde již tradičně na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně. Bude využit k nákupu systému pro ohřev pacienta během operací, který zajišťuje teplotní komfort, menší krvácení při zákrocích a lepší rekonvalescenci.

Vítěz aukce získává výroční 50. vydání s podtitulem „Věčnost“ a božskou Naomi Campbellovou jako Královnou času, které nese originální rukopis fotografa Prince Gyasiho.

„Dobré vůle našich „dražitelů“ a projevené sounáležitosti i v této náročné, ekonomicky nestabilní době, si nesmírně vážíme. Děkujeme vítězi i všem ostatním, kteří se aktivně zapojili do letošní aukce a pomohli dosáhnout nad očekávání pěkného výsledku,“ řekla Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA pro Českou a Slovenskou republiku.

Díky aukcím tohoto prestižního kalendáře na portálu iDNES.cz se pro onkologicky nemocné dosud podařilo vybrat už bezmála 5 milionů korun.