AAAPOPTÁVKA.CZ provedla velký průzkum řemeslníků napříč ČR

  13:34aktualizováno  13:34

Poptávkový portál AAAPOPTÁVKA.CZ z portfolia mediální skupiny MAFRA například zjistil, jak se liší ceny v jednotlivých regionech, kde jsou kteří řemeslníci nejlevnější a také kde a jak najít spolehlivou firmu, která provede realizaci dle vašich představ. Na portálu najdete přes 250 000 registrovaných firem ze všech možných oborů činnosti.

V případě, že potřebujete provést jakoukoli úpravu u vás doma, na chatě nebo chalupě, stačí si zadat ZDARMA poptávku v krátkém formuláři. Důležité je uvést co nejvíce informací – rozsah práce, požadavky na materiál, rozměry/počty/množství. Dobré je přidat i fotografie, stavební plány apod. Vaše poptávka bude následně rozeslána na nejvhodnější firmy, které se daným oborem zabývají a díky kompletním informacím zadaným v poptávce budou schopné zaslat vám rovnou nabídky ušité na míru. A v neposlední řadě je důležité uvést výši rozpočtu. Požadavek na nejlevnější cenu nebo cenu dohodou totiž firmám moc informací pro vytvoření přesné nabídky neposkytne.

Kolik vás budou stát řemeslné práce v jednotlivých krajích?

Například za práci elektrikáře v Jihočeském kraji zaplatíte průměrně 225 Kč za hodinu. V Praze a okolí však za tyto práce zaplatíte průměrně 330 Kč a v Jihomoravském kraji až 360 Kč. Naopak Praha a okolí se v případě malířů a natěračů pohybuje na nejnižší hranici průměrné hodinové mzdy ve výši 200 Kč. Nejdražší je kraj Jihočeský, a to s cenou 250 Kč, v Libereckém kraji se dostáváme na 190 Kč a na Vysočině na 210 Kč za hodinu práce. Za obkladačské práce nejméně zaplatíte v Karlovarském a Plzeňském kraji, kde je průměrná cena 180 Kč za hodinu. Nejlevnější zedníky zase najdete v Pardubickém kraji s průměrnou hodinovou sazbou 180 Kč. A obecně nejvíce zaplatíte za práce spojené s plynem, vodou a topením. Tam se průměrná hodinová sazba šplhá až na 350 Kč, a to v Jihočeském, Libereckém a Středočeském kraji.

Realizace zakázek trvá nejčastěji 1-2 týdny (tuto odpověď uvedlo 55 % z dotazovaných firem).

Z průzkumu vyplynul i další zajímavý údaj: 47 % z registrovaných dodavatelů na portále AAAPOPTÁVKA.CZ podniká více než 20 let. Jedná se tedy o stálé a zkušené firmy, které mají za sebou několik stovek, možná tisíců realizovaných zakázek. 69 % dotazovaných firem uvádí, že na jejich řemeslné práce působí sezonnost.