Zpět do katalogu reklam

Technické specifikace reklam

Stírací branding

Stírací branding je velice oblíbená verze reklamního formátu. Vychází z brandingu, který je díky své velikosti a zobrazení okolo celé stránky výborně viditelný a uživatel jej má na očích po celou dobu rolování stránky. V tomto případě je však branding doplněn o velmi zábavný efekt stírání, kdy uživatel myší postupně odkrývá obrázek skrytý pod původní vrstvou brandingu, podobně jako kdyby stíral hrací los.

Reálný náhled

Technické specifikace stíracího brandingu

 • Rozměr: 2000x1280 px (2 kreativy)
 • Datová velikost: obě kreativy dohromady max. 350 kB
 • Formát: JPG, PNG

Upozornění: Dodání kreativ pomocí výdejového scriptu třetích stran není možné. Důrazně doporučujeme dodat podklady dle výše uvedené technické specifikace.

Externí měření: Nad rámec měření Mafra a.s. (URL s UTM parametry) lze použít kódy třetích stran: Adform, DCM, Sizmek, Gemius.

Doporučení pro dosažení nejvyšší viditelnosti reklamního sdělení
Vzhledem k různým rozlišením a poměrům zobrazovacích zařízení uvidí největší počet uživatelů reklamní sdělení umístěné do šířky 1280 px a výšky 780 px. Doporučujeme prohlédnout si schéma pro přípravu podkladů brandingu.

  Crossplatform Branding:

  Tento branding se zobrazuje pouze na desktopu. Pokud nakupujete zobrazení crossplatform (desktop + mobil), je nutno dodat ještě podklady pro mobilní verzi brandingu. Specifikace pro jeho výrobu naleznete zde: Specifikace pro výrobu mobilního brandingu.

Upozornění: V případě dodání kreativ pomocí výdejového scriptu třetí strany (např. DCM, AdForm atp.) může být funkčnost formátu omezena nebo zcela znemožněna. Scripty třetích stran nepodporují funkce našeho formátu. Důrazně doporučujeme dodat podklady dle výše uvedené technické specifikace.

Z důvodu hladkého průběhu spouštění a odbíhání kampaní je nutné podklady dodané mimo popsanou specifikaci předem schválit technickým oddělením MAFRA. Děkujeme za pochopení.

Než začnete s výrobou brandingu

Formáty obrázků pro reklamní bannery:

 • JPEG: Hodí se na fotky. Nepodporuje průhlednost. Používá ztrátovou kompresi, která nemá ráda šrafování a jednolitou červenou a má naopak ráda zarovnání bloků do mřížky 8x8 pixelů. Datová velikost je úměrná rozměrům, nikoliv obrazové složitosti.
 • PNG: Hodí se na veškerou ostatní grafiku (loga, nápisy…), může mít průsvitné části. Komprese je běžně bezztrátová, ale je možné omezit paletu na 256 (a méně) barev, což může velikost srazit. Datová velikost je úměrná obrazové složitosti, nikoliv rozměrům.
 • SVG: Hodí se na veškerou vektorovou grafiku. Je bezztrátově zvětšovatelný, ale může být datově náročný.
 • GIF: Hodí se pouze na pohyblivou grafiku. Pro statický obrázek je vždy horší než PNG.

Obecná pravidla vztahující se na všechny bannery:

 • Banner nesmí být příliš agresivní, ve smyslu chvění a blikání - za agresivní banner je považována kreativa, která ve velmi krátkém časovém intervalu (kratším než 1 vteřina) výrazně mění barvy, nadpisy či jiné významné grafické prvky, které mohou uživatele vyrušovat při práci se stránkou.
 • Banner nesmí obsahovat vulgarismy či jiné neetické prvky.
 • Banner nesmí překročit povolené datové limity a musí mít správné rozměry na požadovanou pozici.
 • Banner nesmí obsahovat ovládací prvky operačních systémů, nesmí vypadat jako systémové hlášky a nesmí využívat všeobecně známé prvky zavádějícím způsobem – třeba symbol "play" na cokoliv jiného než zapnutí přehrávání, symbol křížku [×] na cokoliv jiného než zavření/skončení, symbol lupy na cokoliv jiného než hledání/zvětšování apod.
 • Banner nesmí jakkoliv zasahovat do stránky nebo ovlivňovat chování prvků stránky, které nejsou součástí komerční plochy (banneru). Nesmí měnit titulek stránky, ani její hlavní obsah či samovolně upravovat nalistovanou adresu bez prokliknutí banneru.
 • V názvech souborů dodaných bannerů se nesmí vyskytovat žádná diakritika, mezery, ani zvláštní znaky. Místo mezery lze použít podtržítko „_“.
 • Předání všech verzí banneru a cílové URL adresy je nutné nejpozději dva pracovní dny před začátkem kampaně, pokud není uvedeno jinak.

Pro zabezpečené stránky (https://) musí všechny měřicí a zobrazovací kódy třetích stran používat pouze https://. V kreativách samotných musí všechna další volání prvků nebo trackovacích URL také používat zabezpečené spojení (https://). Jediná část, která nemusí být SSL vyhovující, je URL pro proklik. Na rozdíly statistik měřicích kódů bez použití https:// nebude brán zřetel.