5plus2: titul zdarma mediální skupiny MAFRA posílil mezi TOP 3 týdeníky, v Media projektu za 1. pololetí 2018 narostl na 902 tisíc čtenářů na vydání.

  10:22aktualizováno  10:22

Aktuální výsledky výzkumu čtenosti Media projekt za první pololetí letošního roku potvrdily, že týdeník 5plus2 mediální skupiny MAFRA, který vychází zdarma ve všech regionech České republiky, úspěšně pokračuje v růstovém trendu. Ke konci června dosáhl úctyhodných 902 tisíc čtenářů na vydání a nadále si tak udržuje pozici týdeníku s jedním z nejvyšších zásahů na českém trhu.

Čtenáři dlouhodobě oceňují, že 5plus2 redakčně pokrývá celé území České republiky a každý pátek přináší zajímavé čtení na víkend, regionální články, atraktivní rozhovory, praktické informace i zajímavosti ze showbyznysu. Nechybí také TV program na celý týden a oblíbená křížovka. Pro řadu zadavatelů reklamy se zároveň jedná o oblíbené a ekonomicky dostupné inzertní řešení.

Od 24. srpna bude týdeník 5plus2 v Praze nově každý pátek k dispozici také v deníku METRO. Týdeník se specializovaným regionálním obsahem si tak budou moci přečíst i cestující pražskou „podzemkou“.

„Zaměříme se více na pražské osobnosti, historii hlavního města, příběhy úspěšných Pražanů a zásadní praktické informace, které se týkají každého obyvatele metropole. Samozřejmostí zůstává atraktivní celostátní obsah – rozhovory se známými herci, zpěváky, režiséry a dalšími osobnostmi, historické zajímavosti, pozoruhodné příběhy, trendy a celospolečenská témata, praktické rady i tipy,“ uvedl Petr Škarda, šéfredaktor týdeníku 5plus2.

Pozn.:

Zdroj dat: Výzkum čtenosti Media projekt, realizovaný společnostmi STEM/MARK a MEDIAN, jeho zadavateli jsou Unie vydavatelů a Asociace mediálních agentur (ASMEA), data za 1. pololetí 2018.